تاریخچه شرکت:

بدون تردید یكی از ارزشمندترین سرمایه های موجود در میدکو و شرکت های تابعه، منابع انسانی كارآمد و دلسوز شاغل در این مجموعه هستند. از این رو مدیریت ارشد میدكو و شركت های تابعه با هدف تامین هرچه بهتر آتیه منابع انسانی شاغل در مجموعه مبادرت به تاسیس شركت تامین آتیه سرمایه انسانی میدکو نموده است. بدین ترتیب مأموریت اصلی این شركت حول محور تامین آتیه سرمایه انسانی كاركنان متمركز بوده و استراتژی تدوین شده برای آن به گونه ای طراحی شده كه سهامداران شركت عضویت در آن را به منزله بیمه ای برای آینده خود و خانواده شان تلقی نمایند و عملكرد موفق شركت بتواند به عنوان یكی از مزیت های رقابتی مجموعه در جذب افراد متخصص و نخبه ارزیابی شود.شرکت تأمین آتیه سرمایه انسانی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (سهامی خاص) در تاریـخ ۹۴/۰۶/۳۰ به شماره ثبت ۴۷۹۴۱۰ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

در سال 1395 شرکت نسبت به جذب سرمایه انسانی، تدوین آئین نامه ها، طراحی و استقرار سیستمها و روش ها، تدوین سند استراتژیک و انجام مطالعات اقتصادی اقدام نمود.

در سال 1396 دو شرکت تابعه توسعه مدیریت آتیه امید ایرانیان و کارگزاری رسمی بیمه تأمین آینده خاورمیانه تأسیس وفعالیت خود را آغاز کردند و عملیات احداث کارخانجات در استان کرمان نیز آغاز گردید.

در سال 1397 سه کارخانه تولید گلوله های فولادی، تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و تولید پوشاک صنعتی و اداری افتتاح و به بهره برداری رسید. همچنین شرکت فعالیتهای خود را در زمینه ارائه خدمات در حوزه ICT را آغاز نمود و موفق به ارائه خدمات در حوزه پشتیبانی زیر ساخت و تولید محصولات سخت افزاری و نرم افزاری گردید.